Pokaż planer

Logowanie podróżnika

Zostań głównym przewodnikiem - dodawaj miejsca, wystawiaj oceny, wygrywaj nagrody!

Wyszukaj atrakcje

 • Muzeum Zagłębia w Będzinie - Zamek

  Dane teleadresowe:

  Muzeum Zagłębia w Będzinie - Zamek
  Będzin, śląskie
  ul. Zamkowa 1
  http://www.muzeum.bedzin.pl

  Telefon: (32) 267 47 31
  • Opis
  • dodaj miejsce do planera

   

   

  Zamek w Będzinie jest wspaniałym przykładem budownictwa obronnego, pochodzącym z drugiej połowy XIV wieku. Liczne wystawy, które możemy na nim oglądać opowiadają historię ziemi będzińskiej i przybliżają nam miejsce Zamku, jakie zajął on w historii naszego narodu. Główną atrakcją wśród zamkowych wystaw są wystawy militariów, szczególnie broni palnej. Dziś, oprócz swej działalności muzealnej i wydawniczej, Zamek kusi także licznymi atrakcjami sezonowymi. To właśnie w jego murach co roku odbywa się między innymi Strzelanie Zamkowe z Broni Czarnoprochowej i Pneumatycznej czy turniej rycerski organizowanych z okazji święta, jakim są Dni Będzina. Poza tym o zachowanie średniowiecznych tradycji dba także Bractwo Rycerskie Zamku Będzin.

  Zwiedzanie.

  Muzeum można zwiedzać w dni wtorek, czwartek, piątek w godzinach od 9 do 16. W środy w godzinach od 9 do 17 a w okresie od listopada do marca w środy w godzinach od 8 do 16. Natomiast w soboty w godzinach od 9 do 15, w niedziele w godzinach od 10 do 15 a od połowy czerwca do 30 września w niedziele w godzinach od 10 do 17.

  W miesiącach od września do końca czerwca dniem bezpłatnego wstępu do Muzeum jest sobota, natomiast w miesiącach od lipca do końca sierpnia jest środa.

  Bilety.

  Bilet normalny 6 zł, ulgowy 3 zł. Bilet łączony na Zamek i Pałac normalny 10 zł, ulgowy 5 zł. Opłata za przewodnika (do 20 osób) 15 zł, (od 21 do 30 osób) 20 zł.

  Wstęp na basztę z punktem widokowym, która jest czynna w okresie od kwietnia do końca października wynosi 2zł.

  Dojazd.

  Będzin znajduje się pomiędzy Katowicami (od południu), Siemianowicami Śląskimi (od zachodu) i Dąbrową Górniczą (od wschodu). Przez Będzin jest poprowadzona droga krajowa numer 4 i 86. Zjeżdżając z tej drogi skręcamy w ul. Czeladzką (nr 910), następnie skręcamy na (bardzo zakręconym) rondzie w prawo w ul. H. Kołłątaja i trzymamy się lewego pasa. Zamek będzie widoczny po lewej stronie na wzniesieniu. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów skręcamy w lewo i nawracamy w stronę Zamku – Muzeum, również w ul. H. Kołłątaja. Trzymamy się prawego pasa i skręcamy w lewo w ul. Zamkową.

 • Będzin

  Poznaj miasto! Informacje, ciekawostki, historia.

  Ocena:

    0 / 5

  1
  2
  3
  4
  5
  Oceniono!

  Ocen: 0

  Dodane przez:

  rzeszutko

  (2531pkt)

  • Data dodania: 27.07.2011
  • Data aktualizacji: 2011-07-28 02:33:01
  • Status atrakcji: aktywne
  • Miejsce w rankingu: 7
  • Liczba odsłon: 674

  Lokalizacja na mapie

  Wyznacz trasę dojazdu z:

  Zobacz inne ciekawe miejsca - Będzin

  • VICOLO - Centrum rozrywki - Będzin

   OFERTA:- dwa profesjonalne tory do bowlingu,- bilard i dart,- sala bankietowa,- sale zabaw dla dzieci starszych i młodszych,- restauracja.VICOLO Centrum Rozrywki to nie powtarzalne miejsce oferujące szeroką gamę rozrywek dla każdego.W centrum można także ...


  • Muzeum Zagłębia w Będzinie - Pałac

   Pałac w Będzinie sięga swą historią do XVIII wieku. Sam został zresztą zbudowany na wzór ówczesnych pałaców francuskich. Jego powstanie ściśle wiąże się z rodziną Mieroszewkich, która zlecając jego budowę pragnęła ...


  • Browar w Grodźcu

   W 1800 roku pod Górą Świętej Doroty, wybudowano parowy browar. Inicjatorem był Michał hrabia Bontami - ówczesnego dziedzic miejscowości. W sąsiedztwie działał konkurencyjny - Browar parowy i Fabryka Słodu "Korona". Produkcja ...  Zobacz wszystkie

  Muzeum Zagłębia w Będzinie - Zamek... - Będzin - dojazd, informacje, zdjęcia, kontakt

  Komentarze

   

  Brak komentarzy.

   

  Dodaj Komentarz

  Dodajesz komentarz będąc niezalogowanym. Zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z subskrypcji - powiadomień e-mailowych o nowych komentarzach.

  Autor:

   
   
   
 • Noclegi w Polsce

  www.e-wyjazd.pl

  - noclegi, pokoje, kwatery,
  agroturystyka, SPA

  - darmowa baza noclegowa

 • Hotele w Polsce

  www.hotele.e-wyjazd.pl

  - do 75% taniej

  - ponad 10 000 hoteli

  - rezerwacje online

  - płacisz dopiero w hotelu

 • Polecamy

  www.jeziorolubie.e-wyjazd.pl

  Domek letniskowy nad jeziorem Lubie,
  Linowo, Drawsko Pomorskie

  Bezpośredni dosŧęp do jeziora.

 • Kontakt

  Śledź nas na: Śledź nas na śledziku

  Śledź nas na: Śledź nas na facebook'u